pt. 19 stycznia 2018

Konkurs \"Eureko - Akademia Przyszłości\"

Nie czekaj, spełnij marzenia!

"Eureko - Akademia Przyszłości" to konkurs wiedzy o ekonomii i zarządzaniu, organizowany przez firmę Eureko skierowany do studentów państwowych i prywatnych szkół wyższych w całej Polsce. Patronem merytorycznym konkursu jest Szkoła Główna Handlowa.
"Eureko - Akademia Przyszłości" to szansa dla Ciebie, żeby urzeczywistnić swoje marzenia o studiach, pracy i karierze międzynarodowej.
Główna nagroda w konkursie to:
stypendium w wysokości do 50 000 euro do wykorzystania na dowolnie wybranej uczelni na świecie
oraz
roczny, płatny staż w jednej ze spółek Eureko w Europie od momentu uzyskania przez zwycięzcę tytułu magistra
Nagrody dla zwycięzców konkursu zostaną wręczone 25 listopada 2008 r. w trakcie wielkiego koncertu finałowego , który odbędzie się w gmachu Szkoły Głównej Handlowej. Koncert transmitowany będzie w pierwszej połowie grudnia w TVP 2.
W "Eureko - Akademia Przyszłości" mogą wziąć udział wszyscy studenci, którzy nie ukończyli 26 lat. Konkurs składa się z czterech etapów:
- Pierwszym etapem jest internetowy test kwalifikacyjny. Do tego etapu mogą przystąpić wszyscy chętni. Test można wypełniać od godz. 00:00, 20 października 2008 roku do godz. 23:59, 26 października 2008. 150 osób, które odpowiedzą poprawnie na największą ilość pytań w najkrótszym czasie przejdzie do następnego etapu.
- Drugim etapem konkursu jest test pisemny, który odbędzie się w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zaproszenia z terminem testu zostaną rozesłane do 150 osób drogą elektroniczną. 20 osób, które najlepiej rozwiążą test pisemny, zakwalifikuje się do kolejnego etapu.
- Trzecim etapem konkursu jest rywalizacja pięcioosobowych grup w Debatach Oxfordzkich. Ta część konkursu odbędzie się również w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pięcioosobowe zespoły zostaną wyłonione w drodze losowania z 20 osób, które zakwalifikują się do tego etapu. Kolejność debat oraz dobór grup rywalizujących między sobą również odbędzie się w drodze losowania. Dziesięć osób reprezentujących zwycięskie zespoły przejdzie do kolejnego etapu.
- Do czwartego, finałowego etapu Konkursu zakwalifikuje się dziesięć osób reprezentujących zwycięskie zespoły. Czwartym etapem Konkursu będzie Quiz Wiedzowy, który odbędzie się w siedzibie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Quiz będzie się składał z dwóch etapów. Drugi z nich wyłoni zwycięzcę.
Informacje o terminach poszczególnych etapów będą ogłaszane na stronie internetowej.
Dla uczestników "Eureko - Akademia Przyszłości" przewidziano również nagrody dodatkowe:
- 9 osób, które zakwalifikują się do ostatniego etapu Konkursu otrzymają odtwarzacze mp3 iPod, a osoba, która zajmie drugie miejsce otrzyma komputer przenośny MacBook firmy Apple.

Szczegóły: