śr. 17 stycznia 2018

21-23 września 2016 r. 7th International Conference on Engineering, Project, and Production Management (EPPM2016)

Dziś rozpoczyna się 7th International Conference on Engineering, Project, and Production Management. Organizatorem konferencji jest Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz Association of Engineering, Project, and Production Management (EPPM). Współorganizatorami są także International Society for Manufacturing, Service and Management Engineering oraz Polska Akademia Nauk i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przewodniczącym konferencji jest prof. Joanicjusz Nazarko, Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego prof. Joanna Ejdys, Dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej

Konferencja ma charakter globalny. Weźmie w niej udział ponad 100 uczestników, z 15 krajów, w tym z Australii, Chin, Kanady, Niemiec, Republiki Południowej Afryki, Singapuru, Tajwanu, Wielkiej Brytanii. Jest to siódme, cykliczne spotkanie konferencyjne, którego inicjatorem jest Association of Engineering, Project, and Production Management (EPPM) z siedzibą na Tajwanie. Konferencja odbywa się w różnych jednostkach naukowych na świecie. Gościła m.in. w Griffith Univeristy w Australii, Nelson Mandela Metropolitan University w RPA czy University of Brighton w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej cieszy fakt powierzenia organizacji konferencji Wydziałowi Zarządzania Politechniki Białostockiej

Tematyka konferencji obejmuje różne zagadnienia z pogranicza obszarów nauk technicznych i społecznych: Inżynieria przemysłowa (Industrial Engineering), Zarządzanie procesami i projektami (Project and Process Management), Badania operacyjne i systemy wspomagania decyzji (Operational Management and Decision Support Systems), Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw (Logistics and Supply Chain Management), Zarządzanie jakością (Quality Management), Zrównoważone technologie (Sustainable Technologies), Inżynieria Usług (Service Science and Engineering), Zarządzanie technologiami (Technology management) oraz Inżynieria Rolnictwa (Agriculture Engineering).

W ramach konferencji zostanie wykorzystany innowacyjny system IQ Conference, dzięki któremu uczestnicy spotkania będą mogli –za pomocą urządzeń mobilnych – zadawać pytania prelegentom, oglądać wszystkie wykresy, obrazy i hasła, archiwizować notatki i slajdy oraz dzielić się opiniami na temat organizacji części merytorycznej konferencji.

Obrady odbywać się będą na terenie Politechniki Białostockiej w Pałacu Branickich oraz w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej (w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego).

W trakcie konferencji naukowa, akademicka telewizja Platon będzie transmitować, a Radio Akadera relacjonować jej przebieg. W specjalnie przygotowanym centrum prasowym będą prowadzone wywiady z uczestnikami konferencji.

Uroczyste otwarcie  7th International Conference on Engineering, Project, and Production Management
odbędzie się jutro , 22 września o godz. 9:00 w auli Inno-Eko-Tech Politechniki Białostockiej.

Strona internetowa konferencji: http://www.eppm2016.pb.edu.pl/