pt. 19 stycznia 2018

Druga edycja szkoły letniej na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej

6 lipca 2016 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej zostanie zainaugurowana kolejna edycja szkoły letniej logistyki. Do 23 lipca 14 studentów wraz z opiekunem z Zhejiang Ningbo Institute of Technology (Chiny) oraz 5 studentów z Połtawskiego Narodowego Technicznego Uniwersytetu im. J. Kondratiuka (Ukraina) będzie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

Szkoła letnia logistyki na Wydziale Zarządzania ma duże znaczenie dla rozwoju współpracy pomiędzy partnerskimi uczelniami. Jest też elementem działalności kształtującego się na Wydziale Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach. Tematem tegorocznej szkoły jest:  Analiza potencjału Nowego Jedwabnego Szlaku. NJS jest największym przedsięwzięciem logistycznym naszych czasów. W ciągu dwóch pierwszych tygodni studenci będą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych z zakresu ekonomii Polski, Unii Europejskiej oraz wymiany handlowej pomiędzy Polską, UE, a Chinami. Zostanie także przeprowadzona analiza potencjału Nowego Jedwabnego Szlaku. Studenci wezmą udział w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach Białegostoku. Odwiedzą również centrum logistyczne PKP Cargo oraz terminal przedsiębiorstwa Adampol w Małaszewiczach. Ponadto odbędą się zajęcia dotyczące języka i kultury polskiej, zwiedzanie miasta i okolic.

Uroczysta inauguracja szkoły letniej odbędzie w środę 6 lipca 2016 r. o godz. 14.00 w auli 20 hali Berlin na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Zdjęcia z I edycji Polsko-Chińskiej Szkoły Letniej na Wydziale Zarządzania PB