pt. 19 stycznia 2018

Finał II edycji projektu edukacyjnego „Absolwent w Transferowni”. Studenci Wydziału Zarządzania PB wśród laureatów

Studenci białostockich uczelni zawalczyli o cenne nagrody i staże podczas finału II edycji „Absolwenta w Transferowni”, który odbył się 5 lipca 2016 r. w Białymstoku. Projekt ten organizowany jest przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny wspólnie z firmą CEDC International, właścicielem Polmosu Białystok, pod patronatem prezydenta Białegostoku.

24 uczestników, podzielonych na sześć grup roboczych, przez ostatnie dwa miesiące intensywnie pracowało nad problemami biznesowymi z obszarów produkcji i łańcucha dostaw przygotowanymi przez ekspertów CEDC International.

Każda grupa otrzymała też cenne wsparcie Mentorów - dr inż. Olgi Orynycz oraz dr Urszuli Ryciuk z Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej. Dodatkowo, wszystkie grupy uczestniczyły w profesjonalnych szkoleniach z zakresu kreatywności, networkingu, zarządzania czasem, efektywności lidera oraz wystąpień publicznych.

Projektowi „Absolwent w Transferowni” patronujemy już po raz drugi. – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Poziom skomplikowania problemów stawianych przez organizatorów jest bardzo wysoki, ale zadania, z którymi mierzą się studenci, mają walor praktyczny. To bardzo cenne, bo wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu uczestnicy mogą wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.

Podczas uroczystego finału, który odbył się 5 lipca 2016 r. w siedzibie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, każda grupa studentów prezentowała swoje rozwiązania przed komisją składającą się z przedstawicieli organizatorów projektu. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: Adrianna Malinowska (II stopień, ZiIP), Marta Borkowska (V rok, ZiIP), Paulina Danilewicz (V rok, ZiIP), Damian Popławski (III rok, UwB), Yan Shvaibovich (III rok, Logistyka), Karolina Wądołowska (II rok, Logistyka), Bartosz Gryko (I rok, Logistyka)  i Agnieszka Porucznik (absolwentka, ZiIP). O zwycięstwie decydowała innowacyjność rozwiązania, jego przewaga konkurencyjna, a także gotowość do wykorzystania komercyjnego. Laureaci zdobyli stypendia w wysokości 10.000 zł, do wykorzystania na szkolenia, kursy lub studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje. Dwie studentki, Agnieszka Porucznik (absolwentka, ZiIP) oraz Marta Borkowska (V rok, ZiIP), zostały ponadto wynagrodzone 3-miesięcznymi, płatnymi stażami w Polmosie Białystok za swoje wyjątkowe zaangażowanie. Przedstawiciele CEDC zdecydowali się dodatkowo przyznać 2-miesięczne, płatne staże Adamowi Dzieszucie (III rok, Logistyka) oraz Łukaszowi Sawickiemu (absolwent, ZiIP) za ich innowacyjne rozwiązania problemów postawionych przez ekspertów.

Współpraca BPN-T z firmą CEDC, przy wsparciu sektora nauki – Mentorek z Wydziału Zarządzania PB, owocuje nie tylko odkrywaniem i rozwojem talentów, ale również pośrednio przyczynia się do rozwoju firm, które już funkcjonują w BPN-T.

fot. Barbara Supińska