pt. 19 stycznia 2018
 
Szukaj
?
 
 
 
Aktualności
 
 
 
Inauguracja II edycji polsko-chińskiej szkoły letniej na Wydziale Zarządzania - FOTORELACJA
 

6 lipca 2016 r. po raz kolejny zainaugurowano szkołę letnią logistyki na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Do 23 lipca 14 studentów wraz z opiekunem z Zhejiang Ningbo Institute of Technology (Chiny) oraz 5 studentów z Połtawskiego Narodowego Technicznego Uniwersytetu im. J. Kondratiuka (Ukraina) będzie uczestniczyć w tym międzynarodowym przedsięwzięciu.

Szkoła letnia jest jednym z elementów działalności kształtującego się na Wydziale Zarządzania Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo -Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauk o Usługach. Tematem tegorocznej szkoły jest analiza potencjału Nowego Jedwabnego Szlaku. Jak powiedział Dziekan Wydziału Zarządzania i Dyrektor Instytutu prof. Joanicjusz Nazarko – NJS to potencjalny impuls rozwojowy nie tylko dla Polski, ale szczególnie dla naszego regionu, bo byłaby szansa, że w województwie podlaskim krzyżowałyby się ważne szlaki komunikacyjne.

Podczas inauguracji dr Katarzyna Kuźmicz zaprezentowała Wydział Zarządzania oraz przedstawiła program letniej szkoły logistyki. W ciągu dwóch pierwszych tygodni studenci będą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych związanych z zagadnieniami z zakresu ekonomii Polski i Unii Europejskiej oraz wymiany handlowej pomiędzy Polską, UE i Chinami. Zostanie także przeprowadzona analiza potencjału Nowego Jedwabnego Szlaku za pomocą metody STEEPVL. Studenci wezmą udział w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach w Białymstoku. Pojadą również do centrum logistycznego PKP Cargo oraz terminalu przedsiębiorstwa Adampol w Małaszewiczach. W tracie letniej szkoły nie zabraknie zajęć przybliżających język i kulturę polską. W planach jest także zwiedzanie Białegostoku i okolic oraz wycieczka do Malborka, Elbląga i Trójmiasta.

Więcej informacji:
http://bialystok.tvp.pl/26056817/06072016-godz1830

http://biaman.platontv.pl/show/6341

http://www.poranny.pl/wiadomosci/bialystok/a/politechnika-bialostocka-studenci-z-chin-i-ukrainy-poznaja-u-nas-logistyke,10377036/

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,20360770,w-imie-logistyki-miedzynarodowa-letnia-szkola-na-politechnice.html

http://akadera.bialystok.pl/2016/07/06/politechnika-ruszyla-letnia-szkola-logistyki/